Najlepsze domowe sposoby na łysienie. Przegląd najlepszych metod

Niezależnie od przyczyny łysienia, praktycznie zawsze jest ono zjawiskiem niepożądanym. Jednak wbrew opinii większości ludzi, nie jest nieodwracalne! Poznaj najskuteczniejsze domowe sposoby na łysienie – zapobieganie mu i zwiększenie porostu włosów.

Większość ludzi chciałoby mieć mocne, gęste włosy przez całe życie. Choć oczywiście zdarzają się panowie, którzy powiększające się zakola uznają za znak męskości, doświadczenia i intelektu, rzadko który tak zupełnie szczerze wita je z uśmiechem.

Przyczyny łysienia

Powiększające się zakola i coraz większa łysina to najczęściej wynik naturalnego procesu związanego z działaniem najważniejszego męskiego hormonu płciowego – testosteronu. Na łysienie mają też wpływ czynniki genetyczne, dieta (uboga w żelazo, cynk i białko), stres, urazy skóry głowy, zakażenia, a także specyficzny rodzaj leczenia, np. chemioterapia, leki o działaniu immunosupresyjnym oraz cytostatyki. Problem ten pojawia się pod wpływem stosowania niewłaściwych kosmetyków, a także występowania chorób skóry głowy, takich jak łuszczyca czy łojotok.

Łysienie nie jest jednak problemem wyłącznie mężczyzn. U kobiet może pojawić się m.in. łysienie plackowate. Przyczyną bywają tu m.in. zaburzenia hormonalne. W każdym wypadku o niepokojących objawach warto powiedzieć lekarzowi.

Domowe sposoby na łysienie

Oczywiście można poddawać się kosztownym zabiegom i kupować drogie kosmetyki. Jednak zanim się na nie zdecydujesz, wypróbuj domowe sposoby na łysienie. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników są one bezpieczne, a przy tym wyróżniają się wysoką skutecznością.

Maseczka z jajek. Rozbij 2 jajka, powstałą substancję nałóż na włosy i dokładnie spłucz po godzinie. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu. Zawarte w jajkach proteiny działają jak naturalna odżywka do włosów – wzmacniają je, odżywiają i stymulują porost nowych.

Oliwa z oliwek. Po umyciu włosów nanieś niewielką ilość oliwy z oliwek na skórę głowy. Pozostaw na 10-15 minut i dokładnie spłucz. Substancje zawarte w oliwie z oliwek poprawią cyrkulację krwi w okolicach skóry głowy. Stosując ją regularnie, zapobiegniesz wypadaniu włosów i pobudzisz ich porost.

Masaż głowy. Wykonywany specjalnym masażerem, szczotką z zaokrąglonymi końcówkami lub po prostu palcami, masaż skóry głowy pobudzi krążenie krwi. Łysienie bierze się przede wszystkim z niedotlenia w torebkach włosowych. Pozbawione dostatecznej ilości tlenu, obumierają, a w ich miejscu nie pojawiają się włosy. Masaż skóry głowy pomoże zahamować ten proces i pobudzić cebulki włosów.

Mleko kokosowe. To świetny domowy sposób na łysienie! Zetrzyj wiórki kokosowe, ugotuj w niewielkiej ilości wody, a następnie odciśnij w dłoni. Uzyskasz w ten sposób maseczkę, którą trzeba wmasować w cebulki włosów. Po godzinie spłucz włosy. Mleko kokosowe doskonale odżywia i nawilża skórę głowy, co wprost przekłada się na zwiększony porost włosów.

Ocet jabłkowy. Rozprowadź go na włosach wraz z odżywką. Spłucz po 15 minutach. Powtarzany nawet codziennie, zabieg taki stymuluje cebulki włosowe i zapobiega łysieniu.

Biotyna (witamina H). Dostępna jest w formie suplementów diety. Stosuj je według wskazań z ulotki lub opakowania. Biotyna bardzo korzystnie wpływa na wygląd nie tylko włosów, ale też skóry i paznokci. Zapobiega łysieniu i niweluje jego efekty!

Dbaj o siebie!

Domowe sposoby na łysienie pomagają zahamować ten niekorzystny proces i wspomagają odbudowę włosów. Pamiętaj jednak, iż podstawą zdrowia jest zbilansowana dieta. Nie może w niej zabraknąć składników odżywczych we właściwych proporcjach, a także cennych witamin i minerałów.

W zakres profilaktyki łysienia wchodzi też regularne wykonywanie ogólnych badań. Utrata włosów może się bowiem wiązać z rozwojem różnych chorób, np. nadczynności tarczycy. Z kolei łysienie na szczycie głowy bywa jednym z objawów cukrzycy. Regularne badania i ścisłe trzymanie się wskazań lekarskich pomogą uniknąć wstydliwego problemu, jakim jest łysienie. Przyczynią się też do zdrowia i dobrego samopoczucia na co dzień!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *